“Zāles nelabvēlīgām apkaimēm”

Starptautiskā ielu sporta konference par ielu sporta attīstību pasaulē un pilsētvides infrastruktūrā
10.-11.decembris, 2018 Rīga, klubs “First Mir”

 

SĀKUSIES REĢISTRĀCIJA STARPTAUTISKAJAI IELU SPORTA UN KULTŪRAS KONFERENCEI “MEDICINES FOR WORLD’S GHETTO’S” JEB “ZĀLES NELABVĒLĪGĀM APKAIMĒM”.  PIRMOREIZ RĪGĀ NO 6. – 7. DECEMBRIM PULCĒSIES DAŽĀDU EIROPAS VALSTU UN STARPTAUTISKO SPORTA ORGANIZĀCIJU LĪDERI, LAI DALĪTOS PIEREDZĒ, KĀ AR DAŽĀDĀM IELU SPORTA UN KULTŪRAS AKTIVITĀTĒM ATTĪSTĪT PILSĒTU NELABVĒLĪGOS RAJONUS UN STRĀDĀT AR JAUNIEŠIEM, KĀ ARĪ ANALIZĒTU NOZARES ATTĪSTĪBAS VIRZIENUS.

Ielu kultūra un sports ir viena no straujāk augošajām subkultūrām pasaulē, tostarp Eiropā un Latvijā. Dažādi ekstrēmie sporta veidi, dejas, ielu vingrošana, ielu futbols un basketbols un citi ir ne tikai nozīmīgi jauniešu vērtību veidotāji, bet arī kļūst par oficiālām disciplīnām starptautiskajās sacensībās, pat Olimpiskajās spēlēs.

 “Šī subkultūra, kas vēsturiski attīstījusies nelabvēlīgos rajonos, ko mēdz dēvēt par geto.  Ne tikai skola vai ģimene, bet arī iela ir jauniešu pašizpausmes vieta, kur viņi nobriest fiziski, garīgi un emocionāli. Jautājums, kur iela šos jauniešus aizvedīs – uz kaut ko labu vai ļaunu? Tāpēc arī esam aicinājuši Eiropas ielu sporta un kultūras līderus no astoņām valstīm, lai runātu, kā šiem jauniešiem palīdzēt,” saka ielu kultūras un sporta kustības “Ghetto Games” līderis un konferences organizators Raimonds Elbakjans.

 “Ghetto Games” mājvieta Grīziņkalns, kas šobrīd pretendē uz sportiskākās un jauniešu attīstībai draudzīgākās apkaimes statusu Latvijā, ir viens no pozitīvajiem piemēriem. “Mēs kā viena no vērienīgākajām ielu kultūras un sporta kustībām Eiropā  esam uzņēmušies iniciatīvu, Rīgā uz diskusiju un pieredzes apmaiņu pulcējot šīs nozares pārstāvjus no visas Eiropas. Tas būs vērtīgi gan mums pašiem, gan Eiropai,“ stāsta Sanda Brūna, konferences organizatore.

 Konferencē piedalīsies:

  1. Saids Elouradi /Francija/, Pasaules prestižākās 5x5 ielu basketbola sacensības “Quai 54”
  2. Antons Bezfamiļnijs /Krievija/, Pasaules prestižākās 3x3 ielu basketbola sacensībās “Moscow Open”;
  3. Risto Kalmre /Igaunija/, Pasaules ikoniskākās BMX un skeitborda sacensības “Simple Session”;
  4. Nikolas Vidmers /Šveice/, FIBA 3x3 kustības attīstība;
  5. Brams Šellekens /Šveice/, Starptautiskā Olimpiskā komiteja;
  6. Georgijs Matiukhins /Ukraina/, Ielu kultūras komūna Ukrainā;
  7. Lorenzo Pinkoroli un Mateo Bruni /Itālija/, ielu basketbola kustības attīstība Itālijā;
  8. Maksims Bodnars /Baltkrievija/, hip-hop kultūras ietekme uz sabiedrību;
  9. Magnus Gillenbergs /Zviedrija/, “Fryshuset” jauniešu centra pieredzes stāsts, skeitborda kustības vadītājs.
=

 Reģistrēties konferencei iespējams: https://www.registration.lv/medicines_for_world_ghettos/lv


 Konferenci “Medicines for Worlds Ghetto’s” organizē jauniešu ielu kultūras un sporta kustība “Ghetto Games”.

Konferences partneri: “Latvijas Sporta Federāciju padome”, “Izglītības un zinātnes ministrija”, “Rīgas dome”, “Jaunatnes valsts programma”, “Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”, klubs “First Mir”.

 Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros (projekta līguma nr.2-25/38 (27.04.2017))

Raimonds Elbakjans

Founder of largest street sports movement in Baltics/ GHETTO GAMES 


Sanda Brūna

“Medicines for World’s Ghetto’s” konferences organizatore

E-pasts: sanda.bruna@gmail.com, +37129837235 .